Współpraca z przedszkolem w Niemczech

Dzieci z naszego przedszkola poznają zabawy i zwyczaje panujące w jednym z przedszkoli niemieckich w miejscowości Kaarst. Nasza współpraca to początek wspaniałej przygody przedszkolaków z dwóch krajów europejskich sąsiadujących ze sobą.

W powitalnym liście przybliżyliśmy działalność naszego przedszkola, wysłaliśmy zdjęcia obrazujące zabawy dzieci  i udział w różnych projektach edukacyjnych. Dzieci rozpoznają nasz kraj i kraj naszych sąsiadów na mapie świata, rozróżniają flagi Polski i Niemiec. Przedszkolaki podróżując z rodzicami i zwiedzając różne kraje interesują się życiem swoich rówieśników w innych krajach. Dzieci poznały sposoby spędzania czasu przedszkolaków w Niemczech, ulubione zabawy. Z kolei dzieci z naszego przedszkola opowiedziały w listach o tradycjach związanych ze Świętami Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy, jakie obchodzimy w naszym kraju. Radość sprawiło dzieciom przygotowywanie upominków i albumu ze zdjęciami.

W ramach współpracy przedszkolacy poznają różnorodność językową, kulturową, ale jest coś, co łączy dzieci w różnych krajach – potrzeba zabawy i ciekawość świata. Będziemy się uczyć powitalnych zwrotów i imion dzieci uczęszczających do przedszkola w Niemczech.

Już teraz w okresie karnawału będziemy bawić się przy piosenkach nagranych na płycie i śpiewanych przez dzieci z zaprzyjaźnionego przedszkola specjalnie dla naszych przedszkolaków. Piosenki śpiewane są w języku angielskim i niemieckim.

!

!

W holu głównym naszego przedszkola wyeksponowana jest tablica, przedstawiająca ciekawostki z cyklu „Co słychać u naszych przyjaciół w Niemczech”.

Można obejrzeć zdjęcia ilustrujące różne formy aktywności przedszkolaków, a także ciekawostki z miejscowości, w której znajduje się przedszkole.

Oto jak wyglądają miejsca zabaw i odpoczynku dzieci z przedszkola w Niemczech.

!

!Oto jak wyglądają miejsca zabaw i odpoczynku dzieci z przedszkola w Niemczech.

!

Przedszkolaki „U Krecika Szybownika” uczestniczyły w zabawach dydaktycznych w trakcie których poznawały miejscowość, w której mieszkają dzieci z zaprzyjaźnionego przedszkola w Niemczech. Rozpoznawały budynek przedszkola na zdjęciu. Interesowały się ilustracjami przedstawiającymi ciekawe budowle, miejsca w miejscowości Kaarst, pytały o szczegóły, prosiły o wyjaśnienia. Oglądały zdjęcia przedstawiające przedszkolaków w trakcie różnych zabaw, porównywały kąciki zabaw z tymi, które są w naszym przedszkolu. Wkrótce przygotujemy prace plastyczne dla naszych kolegów i koleżanek za granicą i opowiemy, co ciekawego działo się u nas w przedszkolu.

Przedszkole u Krecika Szybownika