Bezpieczni nad wodą – spotkanie z ratownikiem WOPR

Dnia 27.06.2017. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z panem ratownikiem pracującym w WOPR. Dzieci podczas spotkania dowiedziały się w jaki sposób należy zachowywać się nad wodą, jakie zasady bezpieczeństwa obowiązują w czasie zabawy w wodzie oraz jak udziela się pomocy osobom, które niestety tych zasad nie przestrzegały i znalazły się w sytuacji zagrażającej ich życiu lub zdrowiu. Dzieci poznały sprzęt jakim posługują się ratownicy wodni (rzutka rękawowa, koło ratunkowe, bojka, kamizelka asekuracyjna, kamizelka ratunkowa), a także miały okazję obejrzeć go bliska lub nawet przymierzyć. Spotkanie było bardzo pouczające i nasze przedszkolaki na pewno będą pamiętały o tym, iż przebywając nad zbiornikami wodnymi należy zachować szczególną ostrożność. Życzymy wszystkim dzieciom i ich rodzicom udanych i bezpiecznych wakacji!!!

Przedszkole u Krecika Szybownika